IV Tydzień Piosenki - Kraków

Festiwal
Termin: czwartek, 2 sierpień 2018 19:00

Miejsce: Akademia Sztuk Teatralnych - Kraków, ul. Straszewskiego 21-22

IV Tydzień Piosenki w Krakowie

 

1 sierpnia 2018 (środa) - Aga Dyk

Wokalistka zespołu Brathanki, objawia się jako samodzielna artystka z własnym repertuarem i pomysłem na siebie, w premierowym koncercie "Odlot jak na Dominikanę". Zawsze sympatyczna i zawsze uśmiechnięta, tworzy naturalną atmosferę, burząc podział na scenę i widownię. Nikogo nie odgrywa, nikogo nie udaje, po prostu jest i śpiewa piosenki do słów Michała Zabłockiego, Anety Stokes i własnych, z muzyką Marka Kościkiewicza, Marcina Nierubca, Marcina Kuczewskiego, Marcina Cyzowskiego i własną.

 

2 sierpnia 2018 (czwartek) - Anikoty - Koncert poświęcony pamięci Anny Szałapak

W 2017 roku zmarła Anna Szałapak, "Biały Anioł" Piotra Skrzyneckiego i Piwnicy pod Baranami. W 2015 roku przygotowała koncert z tekstami i muzyką najbardziej znanych krakowskich twórców piosenki. Koncert ten został zarejestrowany wizyjnie i dźwiękowo. Teraz obejrzymy go na ekranie z towarzyszeniem rozbudowanego zespołu muzycznego grającego na żywo. Aranżacje wykona i zespół poprowadzi Jasiek Kusek, akompaniator i współautor pierwszego wykonania Anikotów.

 

3 sierpnia 2018 (piątek) - Teatr  Loch Camelot - "Urodziny, urodziny... czyli - nie do wiary, że to już!"

W czerwcu tego roku  minęło 5 lat działalności sceny Teatr Loch Camelot – zespół zaprasza na koncert nieco wspomnieniowy, ale także z premierami… jak zwykle w Camelocie pod  hasłem "żart, łezka i groteska", a wszystko w najlepszym literackim i muzycznym wykonaniu Artystów Teatru. Opowiemy piosenkami subiektywną, zabawną  historię naszego Teatru w kontekście obchodzonych urodzin. Reżyseria i  kierownictwo muzyczne  - Ewa Kornecka współpraca muzyczna Stanisław Rzepiela, współpraca scenariuszowa – Michał Chludziński. Projekcje video, scenografia, światło – Ada Bystrzycka.

 

4 sierpnia 2018 (sobota) - Piwnica pod Baranami, Koncert na zakończenie sezonu

Każdy koncert w wykonaniu artystów kabaretu Piwnica Pod Baranami jest wielkim wydarzeniem artystycznym. Przybywają na nie ludzie z całej Polski i z zagranicy. A magnesem dla nich są jak zwykle: niepowtarzalna atmosfera, surrealistyczny humor, liryka, wspaniałe pieśni kompozytorów "piwnicznych". Tak będzie i tym razem. A dodatkowo na zakończenie sezonu premiery, premiery, premiery!

 

5 sierpnia 2018 (niedziela) - Bona Sforzad’Aragona, czyli jak zaczęła i skończyła polska królowa

Prapremiera zaskakującego poematu jazzowego o największej kobiecej osobowości polskiego życia politycznego wszech czasów. Katarzyna Cygan śpiewa libretto Michała Zabłockiego z muzyką Kuby Stankiewicza w scenicznym trójgłosie z autorem i kompozytorem. Artystom towarzyszą: Grzegorz Ziółek – fortepian, Kamila Drabek – kontrabas, Bartosz Szablowski – perkusja. Reżyseria Anna Kękuś.

 

 

Terminy


  • niedziela, 5 sierpień 2018 19:00
  • sobota, 4 sierpień 2018 19:00
  • piątek, 3 sierpień 2018 19:00
  • czwartek, 2 sierpień 2018 19:00
  • środa, 1 sierpień 2018 19:00
Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
16
17
18
19
23
24
27

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL