Festiwal słowa w piosence. Frazy 2017

wtorek, 31 październik 2017

W Poznaniu między 3 a 7 listopada odbędzie się III Festiwal słowa w piosence. Frazy 2017. "Słuchamy tych, którzy śpiewali ważne rzeczy kiedyś, wsłuchujemy się w głos tych, których przekaz będzie ważny dla kolejnych pokoleń" - mówi o tegorocznej edycji Festiwalu dyrektor artystyczny Krzysztof Gajda. Festiwal zainauguruje koncert SMOLIK // KEV FOX feat. Krzysztof Zalewski, czyli wyjątkowe połączenie polskiej i angielskiej wrażliwości.

Frazy to także Ogólnopolski konkurs piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego. Otwarte dla publiczności przesłuchania odbędą się 4 listopada w Scenie na Piętrze. Laureaci wezmą udział w wieczornym koncercie, którego gwiazdą będzie Lubelska Federacja Bardów.

Motywem tegorocznego festiwalu jest pamięć. Pamięć, w której zachowujemy wydarzenia, ludzi i słowa. Organizatorzy Festiwalu nie zapominają o wielkich twórcach, którzy odeszli w czasie między kolejnymi edycjami Fraz: Leonardzie Cohenie i Wojciechu Młynarskim.

"Leonard Cohen - wiemy kim jest" to koncert piosenek Leonarda Cohena w wykonaniu Kwartetu ProForma i gości m.in. Kazika, Titusa, Romana Kostrzewskiego, na który zapraszamy 7 listopada. Podczas przygotowanego specjalnie na Festiwal Frazy koncertu zabrzmią piosenki kanadyjskiego barda w tłumaczeniach Daniela Wyszogrodzkiego.

Piosenki Wojciecha Młynarskiego zabrzmią w spektaklu "Śpiewamy Młynarskiego" w reżyserii Jacka Bończyka. 5 listopada utwory Mistrza zaśpiewają: Anna Sroka-Hryń, Klementyna Umer, Jacek Bończyk, Arkadiusz Brykalski, Wiktor Zborowski.

Trzecią bohaterką związaną z motywem pamięci jest Kazimiera Iłłakowiczówna. Wiersze i postać tej związanej z Poznaniem poetki zainspirowały Macieja Fortunę do stworzenia muzyki i scenariusza koncertu multimedialnego pt. "Iłła". Koncert stworzony został specjalnie na Frazy, a jego premiera odbędzie się 6 listopada.

Festiwal Frazy to także konferencja naukowa: Piosenka jako forma pamięci (6-7 listopada) oraz bogaty program dla dzieci (4 listopada).

 

Artykuł powstał dzięki pasji i zaangażowaniu autorek serwisu strefapiosenki.pl Nikt nie dostał za niego honorarium. Jeśli tekst przypadł Ci do gustu - odwiedź też nasz sklepik: sklep.strefapiosenki.pl

Może zechcesz wesprzeć artystów, o których piszemy i nasz serwis wybierając coś z jego oferty. Dzięki Twojemu zamówieniu będą mogły powstawać kolejne teksty.

 

Pn Wt Śr Cz Pt So N
6
7
8
9
11
13
21
23
24
27
31

Nadchodzące wydarzenia

Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Opera i Filharmonia Podlaska - Białystok, ul. Odeska 1
Park im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego - Warszawa
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2
Teatr Atelier - Sopot, al. Mamuszki 2

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2018
Projekt i wykonanie CFTB.PL