Strefa Piosenki arrow Festiwale arrow arrow Laureaci Studenckiego Festiwalu Piosenki

Laureaci Studenckiego Festiwalu Piosenki PDF Drukuj Email
`62 `63 `64 `65 `66 `67 `69 `70 `72 `73 `74 `75 `76 `77 `78
`79 `80 `81 `83 `84 `85 `86 `87 `88 `89 `90 `91 `92 `93 `94
`95 `96 `97 `98 `99 2000 2001 '2002 2003 2004 2005 2006 2007    


I Ogólnopolski Studencki Konkurs Piosenkarzy, 23-25 XI 1962 (do góry)

1. Marian Kawski (Kraków)
    Edward Lubaszenko (Wrocław)
2. Ewa Demarczyk (Kraków)
3. Maria Alaszewicz (Wrocław)

II Ogólnopolski Studencki Konkurs Piosenkarzy, 22-24 XI 1963 (do góry)

1. Bogdana Zagórska (Poznań)
2. Ewa Pokas (Kraków)
3. Marta Kotowska
4. Piotr Szczepanik (Lublin)
...
7. Leszek Długosz (Kraków)

III Ogólnopolski Studencki Konkurs Piosenkarzy, 27-29 XI 1964 (do góry)

1. Zdzisława Sośnicka (Poznań)
2. Teresa Tutinas (Wrocław)
3. Jerzy Piwowarczyk (Kraków)
4. Piotr Szczepanik (Lublin)

IV Ogólnopolski Studencki Konkurs Piosenkarzy, 26-28 XI 1965 (do góry)

1. Danuta Jamrozy (Kraków)
2. Mirosława Kowalak (Poznań)
3. Urszula Sipińska (Poznań)
4. Maciej Zembaty (Warszawa)

V Ogólnopolski Festiwal Piosenkarzy Studenckich, 25-27 XI 1966 (do góry)

1. Urszula Popiel (Kraków)
2. Hanna Podkanowicz (Kraków)
3. Marek Gołębiowski (Wrocław)
4. Andrzej Piasecki (Kraków)
5. Kazimierz Grześkowiak (Lublin)

VI Ogólnopolski Festiwal Piosenkarzy Studenckich, 24-26 XI 1967 (do góry)

1. Maryla Rodowicz (Warszawa)
2. Marek Grechuta (Kraków)
3. Elżbieta Burakowska (Warszawa)
4. Andrzej Kierc (Kielce)
5. Mariusz Lipiński (Kraków)

VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich, 9-12 I 1969 (do góry)

1. Jolanta Marciniak (Warszawa)
2. Bożena Gajda (Toruń)
3. Elżbieta Igras (Lublin)
4. Waldemar Domagała (Wrocław)
5. Irmina Krauze (Toruń)

VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich, 10-13 XII 1970 (do góry)

1. Natasz Czarmińska (Wrocław)
2. Krystyna Tkacz (Kraków)
3. Edward Licznerski (Gdańsk)

IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich, 27-30 I 1972 (do góry)

1. nie przyznano
2. Paweł Birula (Kraków)
    Tadeusz Karmazyn (Gdańsk)
3. Roma Buharowska (Bydgoszcz)

X Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich, 12-15 IV 1973 (do góry)

Grand Prix - "Brylantowe Spinki"
nagrody równorzędne
- Paweł Birula (Kraków)
- Teresa Iwaszkiewicz (Wrocław)
- Renata Kretówna (Kraków)
- Grażyna Orsz (Toruń)

XI Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich, 29-31 III 1974 (do góry)

Nagroda główna (eq aequo):
- Kabaret "Pod Budą"(Kraków)
- Krzysztof Piasecki (Wrocław)
- Elżbieta Wojnowska i Henryk Alber (Warszawa)
Nagroda specjalna:
- "Wolna Grupa Bukowina" (Kraków)

XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich, 4-6 IV 1975 (do góry)

- Bohdan Smoleń (Kraków)
- Jan Wołek (Warszawa)
- Henryk Cyganik - autor
- Jan Hnatowicz - kompozytor

XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki i Piosenkarzy Studenckich, 8-10 IV 1976 (do góry)

- Grupa "Baba" (Wrocław)
- "Nasza Basia Kochana" (Gdańsk)
- Jan Wołek (Warszawa)

XIV Studencki Festiwal Piosenki, 1-3 IV 1977 (do góry)

- Grupa "Baba" (Wrocław)
- Piotr Gierak i Jacek Kaczmarski (Warszawa)
- Maria Wiernikowska i Jorgos Mocios (Kraków)

XV Studencki Festiwal Piosenki, 10-13 V 1978 (do góry)

- Grzegorz Bukał i "Wały Jagiellońskie" (Gdańsk)
- Waldemar Chyliński (Olsztyn)
- Jacek Kaczmarski (Warszawa))

XVI Studencki Festiwal Piosenki, 5-7 IV 1979 (do góry)

- Grupa "B-komplex" (Wrocław)
- Zbigniew Książek (Kraków)
- Grzegorz Tomczak (Poznań)

XVII Studencki Festiwal Piosenki, 16-20 IV 1980 (do góry)

- Grupa "EX" (Olsztyn)
- Andrzej Płaczek (Katowice)
Nagroda specjalna:
- Stefan Brzozowski - kompozytor (Olsztyn)

XVIII Studencki Festiwal Piosenki, 8-12 IV 1981 (do góry)

Grand Prix - Andrzej Janeczko i "Trzeci Oddech Kaczuchy" (Olsztyn)
1. Jolanta Góralczyk (Wrocław)
    Roman Kołakowski (Wrocław)
2. Grażyna Auguścik (Kraków)
    Bogdan Ziółkowski (Kraków)

XIX Studencki Festiwal Piosenki, 12-15 V 1983 (do góry)

1. Antonina Krzysztoń (Warszawa)
2. Grupa "Krakersy" (Wrocław)
    "Zespół Reprezentacyjny" (Warszawa)
3. Magdalena Żuk (Warszawa)

XX Studencki Festiwal Piosenki, 14-17 V 1984 (do góry)

1. Grzegorz Turnau (Kraków)
2. Wiesław Tupaczewski (Warszawa)
3. Piotr Bukartyk (Warszawa)
    Paweł Orkisz (Kraków)

XXI Studencki Festiwal Piosenki, 15-18 V 1985 (do góry)

1. Grupa "Hawar" (Gdańsk)
2. Andrzej Ciborski (Gorzów Wlkp.)
    Jan Kondrak (Lublin)
3. Piotr Bukartyk (Warszawa)
    Konrad Materna (Kielce)
    Bogusław Frymorgen i Mikołaj Korzistka (Kraków)

XXII Studencki Festiwal Piosenki, 14-17 V 1986 (do góry)

1. Kondrad Materna (Kielce)
2. Ryszard Makowski (Warszawa)
3. Tomasz Wachnowski (Warszawa)
    Julian Mere (Kraków)
    Grupa "Supertrio" (Poznań)

XXIII Studencki Festiwal Piosenki, 13-16 V 1987 (do góry)

1. Mariusz Lubomski (Toruń)
    Kabaret "Potem" (Zielona Góra)
2. Magdalena Gajl (Kraków)
    Mariusz Zadura (Lublin)
3. Joanna Rutecka (Warszawa)

XXIV Studencki Festiwal Piosenki, 11-14 V 1988 (do góry)

1. "Monogramista J.K. (Poznań)
    Kabaret "Fajf" (Radom)
2. Tadeusz Krok (Kraków)
3. John Paluszkin (Gdańsk)

XXV Studencki Festiwal Piosenki, 10-13 V 1989 (do góry)

1. Renata Przemyk (Katowice)
2. Maciej Danek (Kraków)
    Krzysztof Krzak (Radom)
    Krystyna Możejko (Olsztyn)
3. Jarosława Nadstawny (Gdańsk)
    Andrzej Szenszoł (Kraków)
    Grupa "Limes interriori" (Sosnowiec)

XXVI Studencki Festiwal Piosenki, 16-19 V 1990 (do góry)

1. "Raz Dwa Trzy" (Zielona Góra)
2. Wojciech Gęsicki (Warszawa)
    Grupa "Się jakoś nie klei" (Kraków)
3. Małgorzata Macierewicz (Warszawa)
    Robert Mróz (Białystok)
    Grupa "Słodki Całus Od Buby" (Gdańsk)

XXVII Studencki Festiwal Piosenki, 15-18 V 1991 (do góry)

1. Grupa "For Dee" (Gdańsk)
2. Bogdan Piecyk (Wrocław)
    Adam Strug (Warszawa)
    Grupa "Zdrowy Stopień Ryzyka (Zielona Góra)
3. Barbara Raduszkiewicz (Olsztyn)
4. Grupa "Księżyc" (Warszawa)

XXVIII Studencki Festiwal Piosenki, 20-23 V 1992 (do góry)

1. Robert Kasprzycki (Kraków)
    "Piotr i Paweł" (Wrocław)
2. "Zespół Downa czyli Autorski Kabaret Rafała Kmity" (Częstochowa)
3. Janusz Radek (Kraków)
    Lidia Jazgar (Kraków)
    Iwona Kowalik (Radom)
    Grupa "Szpital" (Poznań)

XXIX Studencki Festiwal Piosenki, V 1993 (do góry)

1. Magdalena Turowska (Słupsk)
2. Jolanta Myjkowska (Warszawa)
    Grupa "Bo To Niebo" (Kraków)
3. Grupa "Fata Morgana"

XXX Studencki Festiwal Piosenki, 10-14 V 1994 (do góry)

1. Jagoda Naja (Lublin)
   Marek Andrzejewski (Lublin)
2. Jarosław Wasik (Opole)
    Grupa "Smak Jabłka" (Piotrków Trybunalski)
3. Grupa "Manitou" (Rzeszów)
4. Dagmara Korona-Persowska

XXXI Studencki Festiwal Piosenki, V 1995 (do góry)

1. Barbara Stępniak (Kraków)
    Grupa "Paru" (Gdańsk)
    Agnieszka Hekiert i Grupa "Take 5"
2. Marek Dyjak (Lublin)
    Grzegorz Halama (Kraków)
    Grupa "Słodki Całus Od Buby" (Gdańsk)

XXXII Studencki Festiwal Piosenki, V 1996 (do góry)

1. Dorota Ślęzak (Kraków)
2. Jolanta Sip (Lublin)
3. Polucjanci (Katowice)

XXXIII Studencki Festiwal Piosenki, V 1997 (do góry)

1. Jacek Musiatowicz (Lublin)
    Kabaret "EK" (Zielona Góra)
2. "Bez Nas Wy?" (Oława)
    "Szela" (Gdańsk)
    Magdalena Orłowska (Olsztyn)
3. Piotr Woźniak (Warszawa)
    Magdalena Gościk (Kraków)
    Agata Ślazyk (Częstochowa)

XXXIV Studencki Festiwal Piosenki, 5-9 V 1998 (do góry)

1. Entuzjastyczny Teatr Muzyczny "KME" (Zabrze)
2. Aneta Ryncarz (Kraków)
3. Marcin Różycki (Lublin)
    Dominik Kwaśniewski (Kraków)

XXXV Studencki Festiwal Piosenki, 5-8 V 1999 (do góry)

1. "Cudowny Czwartek" (Poznań)
2. Marcin Różycki (Lublin)
    Paulina Bisztyga (Kraków)
3. Dzidka Muzolf (Kraków)
    Grupa "4 pory roq" (Chełm)

XXXVI Studencki Festiwal Piosenki, 9-12 V 2000 (do góry)

1. nie przyznano
2. Tomasz Hapunowicz (Krzesko)
    Klub Pana Jana (Wrocław)
3. Beata Osytek (Legionowo)
    Agata Ślazyk (Częstochowa)

XXXVII Studencki Festiwal Piosenki, 9-12 V 2001 (do góry)

1. Ewelina Marciniak
2. Piotr Rogucki
3. Magdalena Cuglewska
    Katarzyna Warno
    Małgorzata Wojciechowska
    Kwaśniewski-Kaczmarczyk
4. Patrycja Kapłon (nagroda im. Bellona)
    Małgorzata Kogut
    zespół Jean D'arme

XXXVIII Studencki Festiwal Piosenki, 9-13 X 2002 (do góry)

1. Iwona Loranc i Tricolor
2. Joanna Lewandowska
3. Shau Palatshy Hashyshu
4. Justyna Łysak
    Żandarm

XXXIX Studencki Festiwal Piosenki, 8-12 X 2003 (do góry)

1. Trzy Dni Później
2. Natalia Grosiak
3. Małgorzata Wojciechowska
4. Beata Osytek
    AVA
5. Magdalena Sójka

XXXX Studencki Festiwal Piosenki, 13-17 X 2004 (do góry)

1. Beata Lerach
2. Joanna Kondrat
    Sylwia Lasok
    Michał Łanuszka
    AVA
3. Mariusz "Oziu" Orzechowski
    Michał Kincel/Kuba Pałys

XXXXI Studencki Festiwal Piosenki, 17-23 X 2005 (do góry)

1. Ilona Sojda
2. Przed Czy Po
3. Lena Piękniewska
    Piotr Dąbrówka
4. Drużyna Wawrzyna


XXXXII Studencki Festiwal Piosenki, 16-22 X 2006 (do góry)

Przyznano 4 równorzędne nagrody. Otrzymali je:
Karolina Cicha;
Kinga Rataj;
Michał Rogacki;
Radosław Michalik.

 

XXXXIII Studencki Festiwal Piosenki, 15-21 X 2007 (do góry)

1. Katarzyna Dąbrowska
2. Gabriela Lencka
3. Magdalena Lepiarczyk
Nagroda im. W. Bellona: Łukasz Majewski

Komentarze
Dodaj nowy
X Festiwa 1973
Jotenef (121.219.249.xxx) 2010-11-10 05:00:33

jest: Teresa Iwaszkiewicz
powinno być: Teresa Iwaniszewska (później
Haremza)
Pozdrawiam.
Napisz komentarz
Nick:
E-mail:
 
Tytuł:
Proszę wpisać kod antyspamowy widoczny na obrazku.

3.21 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."


Powiązane tematy

Powiązane strony

 

n Strefa Piosenki © Teresa Drozda 1999-2014 | for design © WojD 2006 | Powered by Joomla