Bardowie Nowe Pokolenie - po raz drugi

środa, 29 marzec 2017

Zaledwie kilka dni temu odszedł Wojciech Młynarski. Ostatni z czwórki poetów piosenki: Osiecka, Kofta, Młynarski, Przybora. Nie ma już żadnego z wielkich autorów, ale ich twórczość została i towarzyszyć nam będzie w wielu jeszcze momentach życia. Nie sposób o niej zapomnieć i… stosunkowo łatwo po nią sięgnąć. Dostępnych jest wiele płyt z ich piosenkami w najlepszych wykonaniach. Dostępne są również teksty drukowane. Twórczość tych autorów bezwzględnie powinni poznać wszyscy, którzy sami zaczynają opisywać otaczający nas świat. A jest ich wielu...

Obiecujących młodych ludzi, którzy opisując współczesną rzeczywistość trafiają "w punkt" spotykamy podczas konkursów piosenki. Staramy się wyławiać słowa z pisanych przez nich tekstów i docierać z nimi do szerszego grona odbiorców.

30 czerwca 2015 roku na profilu Strefy na Facebooku pojawił się pierwszy cytat z serii #BardowieNowePokolenie. Postanowiłyśmy od czasu do czasu publikować cytaty z piosenek, w których autorzy z naszego pokolenia opisują otaczający świat. Trafne słowa są potrzebne nam wszystkim, dlatego każdy z nich cieszy się dużym powodzeniem. Powodzeniem cieszyły się także pocztówki, których pierwsza seria właśnie się skończyła. Kilka tysięcy słów tak bardzo fizycznie trafiło do odbiorców. Na serię pierwszą złożyły się cytaty, które miały najwięcej „lajków” na facebookowym profilu Strefy. Ich autorami byli: Basia Stępniak-Wilk, Marek Andrzejewski, Łukasz Majewski i Paweł Wójcik. Za aprobatą autorów wydrukowałyśmy wtedy cytaty, które podobały się Wam. W drugiej serii postanowiłyśmy sięgnąć po takie, które w tej właśnie chwili najbardziej podobają się nam.

Znalazły się więc na nich słowa, które napisali: Beata Osytek, Mateusz Rulski i ponownie Łukasz Majewski z cytatem z piosenki, która zapowiada jego najnowszą płytę. A w związku z tym, że bliska jest nam też piosenka czeska, tym razem nie mogło zabraknąć cytatu w języku naszych sąsiadów. Oczywiście jego autor nie będzie zbyt dużym zaskoczeniem. To czeski bard – Jaromír Nohavica.

Mamy więc znów całe pudło białych kartoników z nadrukowanym cytatem. Czarno na białym. Zaledwie kilka słów, które potrafią poruszyć. Trudno je przeoczyć pośród leżących wszędzie kolorowych ulotek. Można je wysłać komuś, kto akurat słów potrzebuje. Doskonale sprawdzają się też jako zakładki do książek.

Kompletów nowych pocztówek spodziewajcie się w zamówieniach złożonych w naszym sklepiku. Otrzymać je można również na strefowym stoisku podczas różnych festiwali piosenki, a o tym gdzie można nas spotkać zawsze informujemy wcześniej na stronie i profilach w serwisach społecznościowych.

Po słowa Bardów Nowego Pokolenia sięgać będziemy nadal, wyrywać je z kontekstów, zachwycać się nimi i podawać dalej w świat.

Artykuł powstał dzięki pasji i zaangażowaniu autorek serwisu strefapiosenki.pl Nikt nie dostał za jego napisanie honorarium. Jeśli tekst przypadł Ci do gustu - odwiedź też nasz sklepik: sklep.strefapiosenki.pl

Może zechcesz wesprzeć artystów, o których piszemy i nasz serwis wybierając coś z jego oferty. Dzięki Twojemu zamówieniu będą mogły powstawać kolejne teksty.

 

Grudzień 2017
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
10
11
13
14
19
20
21
23
24
25
26
31

Nadchodzące wydarzenia


15
Gru
2017
18:00
Koncert
15 grudzień 2017 18:00
Sandomierskie Centrum Kultury - Sandomierz, Rynek 25
Grzegorz Turnau, Jacek Królik, Leszek Szczerba w kameralnym koncercie.
15
Gru
2017
19:00
15 grudzień 2017 19:00
Galeria Pięknych Książek - Warszawa, ul. Pańska 96
Sławomir Zygmunt w koncercie "Czas wszystko zmienia", zaprezentuje utwory Leonarda Cohena, Boba Dylana, [...]
15
Gru
2017
19:00
15 grudzień 2017 19:00
Piwnica pod Baranami - Kraków, Rynek Główny 27
Koncert Mirosława Czyżykiewicza.
15
Gru
2017
20:00
Koncert
15 grudzień 2017 20:00
Skład Butelek - Warszawa, ul. 11 listopada 22
Jan Kondrak w recitalu pt. Romanse kolędy. Pięć najbardziej znanych piosenek. Pięć nowych piosenek z serii o [...]
16
Gru
2017
19:00
16 grudzień 2017 19:00
Narodowe Forum Muzyki - Wrocław, pl. Wolności 1
Muzyka - Jan Kanty Pawluśkiewicz to koncert złożony jest wyłącznie z kompozycji Jana Kantego Pawluśkiewicza, jednego z [...]
 

Wspierane przez iCagenda

Facebook

SFbBox by enter-logic-seo.gr

© Wszelkie Prawa Zastrzeżone - 2017
Projekt i wykonanie CFTB.PL